E WEEKEND!! Azi avem fizică!

Și dacă discutăm despre fizică, ați auzit de regula mâinii drepte și la ce se refără ea?

19 COMENTARII

  1. Si pentru noi, ăștia stangacii, nu functioneste cu dreapta?

    1. Există și regula mâinii stângi, dar nu e cu vectori, e cu linii de câmp, și nu e cu pumnul strâns, ci cu 3 degete răsfirate.

    2. @LuciAnus

      Ca sa fie mai clar, se refera la treaba asta: https://bit.ly/2koRPl2

    3. Cetin.ro
      Blog de informare și cultură.

    4. Pentru cine este ambidextru? 🙂 21, schimbă mâna, 22, cu amândouă? 🙂
      Păcătoșilor! Pentru asta, fiecare trebuie să donați pentru coșmelia lui Daniel Trafalet măcar 10% din venitul lunar. Ciocu’ mic, să nu aud vorbe! 🙂

    5. Luati blogu’ de cultura si bagati-l in duba

  2. Regula mâinii drepte este că va fi înlocuită pe cea stângă, pe mouse

  3. La mine era mai ușor de ținut minte regula tirbușonului…

  4. Bingo! Cred că am identificat-o pe Maddame: Poza 26 („Tristețea motrice a nisipului” – autor necunoscut). Cu plăcere, băieți!

    1. Fii cuminte! Noi, fetele, trebuie să fim unite.

    2. K, sis. PSA: I’m the slutty one

      https://youtu.be/2k9pOmvPFAE

  5. Still a better story than Twilight.

  6. Regula mainii drepte este ca trebuie s-o ridici atunci cand ai ceva de spus!

  7. Handoca Dimitrie

    Poza numărul 21, uh, oh.

  8. In altfel de cazuri se aplica regula mainii libere sau prin extrapolare regula ambelor maini

  9. La fizică nu se studiau legile frecării?

  10. Un celebru personaj al culturii spunea că în căușul palmei intră perfecțiunea, dar na, cine-s eu să-l contrazic.

Comentariile sunt închise.