internet 2014: site responsive

Să te declari blogger profesionist, în 2014, și să nu ai temă responsive, e oximoronic. Să ai în continuare temă de mobil dedicată, deși practic toate temele și template-urile care se fac sunt responsive, iarăși, e trist și dureros.

Treziți-vă puțin. Hai să ne gândim să facem experiența utilizatorului mai bună, să oferim un mediu plăcut și ușor de accesat, înainte de a ne gândi doar la mercantilisme. Pentru că, dacă oferi bine, primești bine. Iar revoluția digitală nu e doar un cuvânt fără sens.

Voiam doar să mă laud că, în sfârșit, merge arhiblogul brici.

Screen Shot 2014-04-09 at 23.08.56

51 COMENTARII

  1. Doar daca am tab-ul de xhamster inchis.

  2. temă responsive – ce face asta?

    1. responsiveaza

    2. raspunde

    3. se adapteaza automat la orice fel de rezolutie de display.

  3. :)) nu e chiar resposive 100% mai sunt cateva de modificat … vrei ceva advice-uri, asta ca sa nu ma bag direct in zeama cu sfaturi necerute

    1. nu

    2. Hahahaha

  4. Ce te-ai bronzat!

  5. O temă „responsive” merge la un site cu puţin content, unde „suplineşti” lipsa informaţiei cu „efecte speciale” … La un site cu mult content însă, o temă clasică, aerisita, este mult mai ok …

    1. probabil nu stii ce-i aia responsive

    2. charles bronson

      da ce ii aia responsave, in pula mea, ca tot vorbiti fara sa ziceti…

    3. Hai mai ca e simplu, responsive vine din latinescu responsivus

    4. un design care se adapteaza in functie de dimensiunile ecranului. ti-as spune sa-ti redimensionezi browserul sa vezi cum se comporta blogul lui arhi, da nu-i chiar asa responsive.

    5. hater

    6. new tab -> what is a responsive website….
      astia care scriu 3 pasaje in loc de un search simplu merita batuti cu funia uda…

    7. @charles bronson – http://goo.gl/nDdJOc

    8. mana albastra: sunt oameni care chiar nu inteleg chestii de it.

    9. Prin raspunsul tau inteleg ca blogul tau nu are o tema responsiva…schimbo suntem in 2014 sunt deja minim 3 ani de cand sa trecut pe partea de responsive. Apropo la casuta de comentari nu e responsive cum trebuie.

  6. Si pozele merg brici pe iphone (not)

    1. mama lui de telefon !

    2. Nu, chiar asa sunt facute pozele alea..

    3. Max-width:100%;

  7. Sub 600px latime, meniul de sus dispare cu totul.

  8. Amen!

  9. Eu inca nu sunt de acord ca responsive e util in toate cazurile si nu mi se pare atat de rau sa ai o tema dedicata deviceurilor mobile. Rau e sa n-ai nici responsive nici tema de mobil.. 🙂

  10. @arhi, merge arhiblogul brici o laie, scuza-mi limbajul. Pe un lg l5 2, se vede nasol.

    1. vorbim de telefoane, nu de lguri

    2. arhi nu fi rau, fiecare cu ce are !

      pS: – colegu schimba LG-ul cu un Lumia 520 macar.

    3. daca n-ai iphone sau sgs5, poti sa pleci.

    4. amen

  11. Nu merge brici. Pe un lg l5 2 se vede nasol. Mai e de munca.

    1. La primul comentariu a dat eroare ceva de genul ca am mai spus treaba asta…. am dat refresh, comentariul nu a aparut, am scris inca o data, m-am gandit ca are ceva cu „o laie” (filtru ceva) si uite domne ca au aparut amandoua….

    2. Vezi daca scrii de pe lg 😀

  12. Eu ii votez pe toti… asa nu se mai supara nimeni!

    1. What the… ? Citesc despre politica, postez in alta parte. :)) Arhi, mesajul a fost in moderare, aici l-am lasat?

  13. merge bine, intr-adevar, eu intru de pe nokia e72 si de pe tableta, designul e aerisit, textele sunt usor de citit.

  14. Unde pot sa fac scoala de bloggeri profesionisti?

    1. nu ai cum, e o chestie privata, unde intra doar initiatii

    2. si aia cum s-au initiat? 🙂

    3. rauri de sampanie si munti de piscoturi

  15. Nu ma pricep la responsive, chestii din astea, dar atata timp cat nu se modifica pagina principala, cred ca e perfect.
    Imi amintesc cand s-a facut schimbarea de design, chiar daca a fost un plus, a trecut ceva timp pana m-am obisnuit.

    1. asa faceti si la facebook, va oripilati de fiecare data cand schimbam designul, eu si Mark. dupa care va place si il intelegeti:))

  16. vreau să-ţi fie clar: nu ai temă responsive. testat pe galaxy s2, pe galaxy s3 şi pe ipad.
    acuma că vrei tu musai să crezi că ai temă responsive e una, dar trebuie cineva să te aducă şi cu picioarele pe pământ 🙂

    (ca să vezi exemplu de site responsive, poţi să intri la mine de ex :D)

    1. candva o sa imi fac timp sa iti explic despre itnernet, cache si alte chestii. dar na, la timisoara, nu am pretentii…

    2. ştiam că asta o să spui cu cache-ul. na, acuma ghiceşte tu dacă era şters au nu 🙂

    3. esti timisoreanca. ia ghici ce cred? :))

    4. eu NU sunt timişoreancă, sunt gugulancă, din Banatul de munte nu de la pustă.
      learn your facts! (oare cine mi-a spus asta mai demult?)

    5. judetul timis. heil!

  17. amvazutpreamulte

    Uite o thema destul de faina facuta de un roman: http://www.acosmin.com/theme/justwrite/

    Poate va ajuta…

  18. Pentru alte detalii a se consulta acest site http://responsivetest.net/

Comentariile sunt închise.