https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/sanatate/caz-socant-la-spitalul-victor-babes-o-femeie-cu-covid-a-murit-dupa-ce-ar-fi-fost-deconectata-din-greseala-de-la-aparate-1415992
Medicii romani, acesti eroi
Mulțumesc că ai citit postarea.
Poți să îmi susții eforturile cu o cafea pe Patreon6 COMENTARII
Comentariile sunt închise.
Brancardierii pot deconecta pacientii de la aparate?
Inainte sa citesc si articolul, m-am gandit ca s-o fi impiedicat cineva, pana fara generator, etc. adica accident-accident. Dar nu-mi explic cum sa confunzi un mort fata de un viu. Ii putea lua pulsul.
@DeeDee: Dar i-a luat pulsul. De tot.
i l-a luat cu mana
Se credea in Olanda sau Elveția, poate pacientul i-a șoptit ca nu mai vrea sa sufere
Medicii is de vina ca un brancardier a luat o decizie peste fișa postului
Știți, astia de „lucrează” in spital și 60% nu vor vaccin ca covid nu există
Ce e nașpa e ca aici sunt sigur ca omu a vrut sa mai taie din timpul unor oameni supra solicitați. Romania